1396/11/23 559 بازدید اختصاص 4 هزار و 300 صندلی به علاقه مندان سینما/حضور 40 هزار نفر در سینماهای باغ کتاب تهران
اختصاص 4 هزار و 300 صندلی به علاقه مندان سینما/حضور 40 هزار نفر در سینماهای باغ کتاب تهران

همزمان با برگزاری سی و ششمین جشنواره فیلم فجر پردیس های سینمایی ملت، آزادی و باغ کتاب تهران در کنار سینماهای راگا و تماشا که همگی آن ها تحت نظارت شهرداری تهران اداره می شوند در اختیار اصحاب رسانه، هنرمندان و علاقه مندان به هنر هفتم قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی باغ کتاب؛ شب گذشته سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با معرفی برترین های این دوره از سینمای ایران در برج میلاد تهران خاتمه یافت. این جشنواره که هر ساله از 12 تا 22 بهمن ماه در سینماهای منتخب شهر تهران برگزار می شود امسال شاهد تغییراتی در انتخاب سالن های سینما بود، به این معنی که کاخ اصلی جشنواره برخلاف سال های گذشته از برج میلاد تهران به پردیس سینمایی ملت منتقل شد و برای اولین بار سالن های سینمایی باغ کتاب تهران به جشنواره فیلم فجر اختصاص یافت.
شهرداری تهران امسال نیز همچون سال های گذشته همزمان با آغاز جشنواره فیلم فجر تعدادی از سالن های سینمایی تحت نظارت خود را در اختیار متولیان جشنواره قرار دارد، به طوری که در این دوره دو پردیس سینمایی ملت و آزادی هر کدام با 5 سالن سینمایی و در مجموع دو هزار و 200 صندلی به جشنواره اختصاص پیدا کردند. سینماهای تماشا و راگا نیز جمعاً 400 صندلی خود را در اختیار مخاطبان جشنواره قرار دادند.
نکته مهم اما در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر این بود که برای نخستین بار سینماهای باغ کتاب تهران به عنوان کاخ اصحاب سینما و هنرمندان معرفی شد.
 
استقبال چشمگیر اهالی هنر از اکران فیلم ها در باغ کتاب
مجید حسینی مدیر عامل باغ کتاب تهران با اشاره به تجربه اکران فیلم های جشنواره فجر در این مجموعه گفت: «امسال برای اولین بار کاخ جشنواره در باغ کتاب تهران برگزار شد و با استقبالی مواجه شدیم که حقیقتاً قابل پیش بینی نبود. در این دوره هنرمندان، اهالی فرهنگ، نویسندگان، مدیران فرهنگی و تمام هنرمندانی که در عرصه های مختلف هنر مشغول هستند از برنامه های باغ کتاب استفاده کردند.»
وی با اشاره به اقدامات مجموعه باغ کتاب در راستای توسعه فرهنگ کتاب خوانی در حوزه سینما عنوان کرد: «همزمان با برگزاری سی و ششمین جشنواره فیلم فجر تمام کتاب های مربوط به سینمای ایران به ویژه در حوزه تئوری را جمع آوری کرده و در اختیار شرکت کنندگان قرار دادیم.»
حسینی در ادامه به همکاری باغ کتاب تهران و خانه هنرمندان ایران در ایام جشنواره می پردازد و گفت: «تعداد زیادی نقاشی از کودکان زلزله زده سرپل ذهاب دریافت کردیم و در روزهای برگزاری جشنواره، تمامی این تصاویر را در ورودی باغ کتاب در معرض دید عموم قرار دادیم.»
وی با اشاره به برگزاری نشست ها و برنامه های مشترک فرهنگی با هنرمندان، اهالی هنر و صاحبان اندیشه تاکید کرد: «در روزهای برگزاری جشنوراه فیلم فجر کتاب فروشی باغ کتاب تهران دو برابر روزهای عادی میزبان کتاب دوستان عزیز بود.»
مدیر عامل باغ کتاب تهران در پایان خاطرنشان کرد: «آمارها نشان می دهد که در ایام برگزاری سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حدود 40 هزار نفر در مجموعه باغ کتاب تهران حضور پیدا کردند.»

همزمان با برگزاری سی و ششمین جشنواره فیلم فجر معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در قالب طرح " اکران فیلم های جشنواره فیلم فجر ویژه خادمین شهر" امکان اکران فیلم ها در تالار ایوان شمس را فراهم کرد. بر این اساس، مدیریت شهری امسال با در اختیار گذاشتن حدود 4 هزار و 300 صندلی تلاش کرد تا امکان حضور شهروندان در جشنواره فیلم فجر مهیا شود.//

شهرنوشت

فایل های پیوست شدهSINEMA1
print