1396/10/13 347 بازدید پوستر نهمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان رونمایی شد
پوستر نهمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان رونمایی شد
 پوستر برگزیده مسابقه «طراحی پوستر نهمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان» در باغ کتاب رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی باغ کتاب؛ مراسم رونمایی از پوستر‌های برگزیده نهمین دوره جشنواره کتاب برتر توسط انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان، با حضور جمعی از اصحاب نشر، نویسندگان و هنرمندان، عصر روز سه‌شنبه 13 دی ماه در باغ کتاب تهران برگزار شد.

در این مراسم نادر قدیانی رئیس هیئت مدیره انجمن فرهنگی ناشران کودک ضمن خوش‌آمدگویی به حاضران، اظهار کرد: جشنواره کتاب برتر از ثمرات این انجمن است که به صورت دوسالانه و با رویکرد ناشر محور در دست برگزاری است و به باور ما برای آینده نشر کتاب کودک و نوجوان اتفاقی قابل توجه را رقم می زند.

وی ابراز امیدواری کرد اتفاقات این دوره از جشنواره از جمله مسابقه طراحی پوستر و تندیس، بتواند حرکت رو به جلوی این رویداد را تقویت کند.

در ادامه مراسم کاظم طلایی رئیس هیئت داوران مسابقه طراحی پوستر نیز در سخنانی عنوان کرد: یکی از مولفه‌های یک پوستر موفق  این است که مخاطب خود را پای خود نگاه دارد، به خواندن وا دارد و در ادامه به فکر کردن بکشاند. ما نیز در این جشنواره تلاش کردیم تا چنین اتفاقی برای جشنواره و مخاطبان آن روی دهد.

طلایی افزود: در این فراخوان از هنرمندان خواسته شد المان‌های متعددی را مد نظر داشته باشند. هر چند به کار گیری تمام این آیتم ها ساده نبود، اما انتظار ما این بود که حداقل یکی از آیتم ها خلاقانه و به خوبی بیان شده باشد.

وی افزود: در دو ماه، 90 اثر به دست ما رسید. از میان این آثار با رای هیات داوران 15 اثر انتخاب و در نهایت دو اثر به عنوان برگزیده و سایر آثار نیز در قالب کتابچه‌ای منتشر و در دسترس عموم قرار گرفت. خوشحالیم که این اتفاق در اولین سال برگزاری توانست محل رجوع بخش قابل توجهی از نیروهای جوان و حرفه‌ای باشد.

در پایان این مراسم از پوستر آذر تیموری به عنوان اثر رتبه اول و پوستر علی خدایی به عنوان اثر رتبه دوم رونمایی و با اهدای هدایایی از آن ها تجلیل شد.

print